Kérastase Elixir Ultime Oléo-Complexe

Kérastase Elixir Ultime je olej pre starostlivosť o vlasy, charakteristický svojou univerzálnou aplikáciou. Technológia Oléo-Complexe v sebe spája vlastnosti štyroch prírodných olejov, ktoré chránia a vyhladzujú vlasy, pričom dodávajú všetkým prameňom lesk. Olej Kérastase je dostupný v dvoch verziách – žltá pre každý typ vlasov a zelená pre oslabené vlasy.

Zloženie a účinky:

Obe oleje od značky Kérastase sa spoliehajú na technológiu Oléo-Complexe, ktorá je kombináciou vlastností prírodných olejov (kukuričný olej, argánový olej, pracaxi olej a kaméliový olej), ktoré pozitívne ovplyvňujú vlasy. Zloženie oboch prípravkov je obohatené o prchavý silikón (Cyclopentasiloxane), ktorý hydratuje, zjemňuje a vyhladzuje vlasy. Dodatočne, zelené sérum Kérastase, Elixir Ultime Grand Cru, je obohatené o piaty olej – olej zo semien stromu Moringa, ktorý je tiež známy ako „zázračný strom“.

Kukuričný olej – vyživuje vlasovú štruktúru mastnými kyselinami, vitamínmi (C, E a K), ako aj inými výživnými látkami, ktoré výrazne posilňujú vlasové korienky.
Argánový olej – vďaka karbohydrátom, minerálom a vitamínom chráni vlasy pred poškodením a stratou vody. Rovnaké látky stimulujú procesy obnovy vlasov.
Pracaxi olej – vďaka hydratujúcej kyseline lignocerovej a behenovej, ktoré sú schopné chrániť vlasové vlákna a podporiť odolnosť voči poškodeniu.
Kaméliový olej (tiež známy ako čajovníkový olej) – obohacuje vlasy o lesk a vyhladzuje pramene, čím uľahčuje ich správnu výživu. Navyše olej chráni vlasy pred UV žiarením, čo následne pôsobí proti dehydratácii.
Moringový olej (len v oleji Kérastase Grand Cru) – je vhodný pre hydratáciu, vyhladenie a obnovenie vitality mimoriadne poškodených vlasov.

Formula:

KONZISTENCIA – Produkty Kérastase sú olejové séra s dosť zriedkavou konzistenciou a priehľadnou formulou. Nezotierajú sa z vlasov a môžu sa použiť aj ako prídavky, kombinované buď s maskami na vlasy alebo s kondicionérmi. Žltá verzia Elixir Ultime môže vlasy zaťažiť, čo sa pri zelenej verzii séra nestáva (jeho formula je ľahšia).

VÔŇA – Žlté sérum Kérastase má trochu ťažkú, ale zároveň príjemnú vôňu (niektorí opisujú túto vôňu ako exluzívnu). Zelené sérum má naopak kvetinovú a jemnú vôňu. Obe vône vydržia na vlasoch dlho.

ÚČINNOSŤ – Oleje Kérastase si udržia svoje vlastnosti 18 mesiacov od otvorenia. Rozhodne sa dajú opísať ako účinné, keďže k jednej aplikácii sa vyžaduje použitie len malého množstva prípravku. Kvôli tomuto dôvodu je pre niektoré ženy ťažké spotrebovať séra úplne ešte pred jeho dátumom spotreby. A táto úloha sa ešte sťaží, ak sa produkt používa len na výživu končekov vlasov.

Spôsob použitia:

Kérastase Elixir Ultime je produkt, ktorý sa dá aplikovať mnohými spôsobmi. Výrobca odporúča tri metódy, z ktorej každá prináša trochu iné výsledky.

 • Metóda č. 1 – Pre lepšie česanie a stylovanie – sérum sa musí aplikovať na trochu vlhké vlasy (osušené uterákom).
 • Metóda č. 2 – Na upravené vlasy, pre viac lesku – malo by sa na vlasy naniesť len malé množstvo oleja, aby zvýraznilo kučery, vlny alebo rovné pramene.
 • Metóda č. 3 – pre každodennú starostlivosť, ochranu, výživu a hladkosť – jedna alebo dve dávky séra sa musia votrieť do pokožky hlavy, pred alebo po šampónovaní.

Zhrnutie:

POZITÍVA:

 • komplex prírodných olejov,
 • príjemná a dlhotrvácna vôňa,
 • hydratácia, výživa a posilnenie vlasov,
 • pre normálne až poškodené vlasy,
 • rôzne spôsoby aplikácie,
 • praktické a elegantné balenie.

NEGATÍVA:

 • príliš krátka doba používania v porovnaní s účinnosťou,
 • môže zaťažiť vlasy,
 • obsahuje silikón.

 

Kérastase Elixir Ultime Oléo-Complexe
9.2 Celkové Skóre

Zloženie
9.6
Konzistencia
8.7
Vôňa
8.9
Účinnosť
9.6
Women's rating: 4.25 / 5 (2 votes)